fbpx

Urządzenia do czyszczenia DPF

Nasza firma produkuje wysokiej klasy maszyny do wodnego czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF i FAP. Urządzenia pozwalają na przeprowadzenie skutecznego, a zarazem wydajnego procesu regeneracji układu filtrującego zanieczyszczenia metodą hydrodynamiczną.

Zaprojektowane z udziałem doświadczonych inżynierów oraz profesjonalnych mechaników samochodowych, zbudowane z najwyższej jakości materiałów. Są także wysoce odporne na intensywną eksploatację w trudnych warunkach warsztatowych.

Użycie metody hydrodynamicznej zwanej również wodną pozwala zapobiec konieczności wykorzystywania nieekologicznych i szkodliwych dla środowiska substancji rozpuszczających zabrudzenia w zużytych układach DPF, FAP, czy systemach selektywnej redukcji katalitycznej SCR.

Dopracowana przez naszych ekspertów technologia pozwoliła osiągnąć powtarzalne efekty procesu usuwania sadzy oraz popiołów z filtrów na poziomie 99%. Jest jednocześnie dużo bardziej skuteczna niż klasyczna metoda wykorzystująca jedynie strumień sprężonego powietrza.

Nasze urządzenia

V-MAX

Najskuteczniejsze urządzenie na rynku światowym z największą wydajnością, wykorzystujące hydrodynamiczną metodę regeneracji. Największy rozmiar komory operacyjnej pozwala na załadowanie wszystkich rozmiarów filtrów z maszyn budowlanych za pomocą wózka widłowego, a długie wydechy nie są już problemem. Najwyższa jakość wykonania w połączeniu z solidną konstrukcją daje pewność obsługi najcięższych i wymagających DPFów. Innowacyjna technologia Safe Clean zapewnia zwiększenie efektywności procesu przy maksymalnym zabezpieczeniu ceramiki filtra DPF przed uszkodzeniem. Urządzenie jako jedyne wyposażone jest w niezawodny, potrójny system filtracji, co znacznie obniża koszty eksploatacji i maksymalnie oszczędza czas przystosowania maszyny do pracy.

V2

Gotowe rozwiązanie dla wymagających. Zastosowana innowacyjna metoda przywraca przepustowość do 98-99%. Urządzenie do regeneracji szerokiej gamy filtrów montowanych w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Zastosowany system podwójnego przepływu powietrza wyróżnia V2 od innych urządzeń dostępnych na rynku i klasyfikuje je na podium pod względem wydajności i jakości wykonania. Skuteczność regeneracji tym urządzeniem potwierdza się poprzez rzeczywisty pomiar poziomu zużycia filtra DPF – bez stosowania algorytmów ani skomplikowanych obliczeń. Wykonanie w całości ze stali nierdzewnej. Podwójny system filtracji z filtrami o największej powierzchni – aż 28 m3.

V1

Kompaktowe, najwydajniejsze urządzenie w swojej klasie. Z łatwością obsłuży filtry samochodów osobowych i dostawczych. Marka DpfPowerJet zapewnia wysoką jakość wykonania i obsługi, a także bezpieczeństwo eksploatacji. Prosty, intuicyjny panel sterujący łatwy w obsłudze. Zastosowane rozwiązania wyróżniają V1 głównie pod względem skuteczności działania. Proces czyszczenia realizuje samodzielnie i bez konieczności wcześniejszej ingerencji w postaci wstępnego czyszczenia czy namaczania. Jedno urządzenie – kompleksowa obsługa.

Profesjonalne urządzenia do czyszczenia DPF techniką hydrodynamiczną

Produkowane przez nas profesjonalne maszyny do regeneracji filtrów cząstek stałych DPF techniką hydrodynamiczną charakteryzują się wysoką skutecznością działania. Nie wpływają negatywnie na strukturę wewnętrzną wkładów filtrujących w autach.

Projektując urządzenia, zadbaliśmy, by były one kompatybilne z układami filtracji FAP, DOC czy SCR, w które są wyposażone samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe różnych marek. Stanowią zatem bardzo uniwersalne, a zarazem łatwe w obsłudze rozwiązania dla warsztatu samochodowego.

Na uwagę zasługuje także wydajność sprzętu, a przede wszystkim będący wynikiem wysokiej efektywności napędów krótki czas czyszczenia. W zależności od rozmiarów zastosowanego w pojeździe osobowym lub ciężarowym DPF-a wynosi on od 30 do maksymalnie 90 minut.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo urządzenie z największą na rynku światowym komorą operacyjną .Pozwala ona na całkowicie bezinwazyjne przeprowadzenie całego procesu regeneracji filtrów DPF. Nie ma konieczności żadnych modyfikacji ani rozcinania oraz późniejszego stosunkowo skomplikowanego, a zarazem czasochłonnego spawania filtra cząstek stałych. Jest to nieoceniona zaleta, gdyż największe filtry z maszyn budowlanych z łatwością można załadować do komory wózkiem widłowym.

Warto wspomnieć, iż maszyna do regeneracji DPF umożliwia też drukowanie raportów, które później mogą trafić do dokumentacji serwisowej auta klienta. Pozwala to na ocenę efektów usługi oraz stopnia eksploatacji samych katalizatorów czy filtrów. Co najważniejsze – uzyskujemy rzeczywisty pomiar poziomu zużycia filtra DPF – dzięki zastosowaniu systemu podwójnego przepływu powietrza o bardzo dużej wydajności (ponad 800 m3/h). Nie ma konieczności stosowania żadnych algorytmów i skomplikowanych obliczeń.

Regeneracja filtra cząstek stałych DPF/FAP poprzez proces czyszczenia wodnego

Oferowany przez nas sprzęt sprawia, że regeneracja filtra cząstek stałych poprzez proces czyszczenia wodnego jest bardzo szybka. Jak wygląda technologia usuwania zanieczyszczeń metodą hydrodynamiczną?

 • Zanim mechanik przystąpi do właściwej naprawy układu filtracji, przeprowadza szczegółową analizę stopnia eksploatacji elementu, np. SCR czy FAP. Ocenia, czy może być on zregenerowany, czy też powinien zostać wymieniony na nowy.
 • Po początkowym zmierzeniu poziomu niedrożności systemu pracownik podejmuje decyzję o tym, jakie będą parametry czyszczenia. Produkowane przez nas urządzenia pozwalają na zaawansowane skonfigurowanie wszystkich aspektów procesowych.
 • Po ustawieniu można przystąpić do właściwej regeneracji filtrów DPF i katalizatorów. Metoda hydrodynamiczna korzysta z wysokiego ciśnienia wody do mycia np. FAP-a wraz ze specjalnymi, przyjaznymi środowisku preparatami.
 • Wieloetapowe przemywanie pozwala na efektywne wypłukanie zanieczyszczeń filtra cząstek stałych w postaci sadzy oraz popiołów. Duże parcie, jakie wywiera ciecz robocza na całą konstrukcję, pozwala na dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc.
 • Wtryskiwanie strumienia wodnego trwa do chwili, gdy przepustowość układu zbliży się do parametrów fabrycznych w 98-99%. Trwa to zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wówczas sprzęt przechodzi do ostatniego etapu procesu.
 • Finalnie następuje proces suszenia DPF-a sprężonym powietrzem o wysokiej temperaturze. Gdy stopień wilgotności osiągnie wymagany poziom, urządzenie przechodzi do trybu chłodzenia elementu.

Po zakończeniu regeneracji filtrów DPF operator może przeprowadzić drukowanie raportów, co pozwoli na dołączenie stosowanej dokumentacji do książki serwisowej samochodów klientów.

Zalety regeneracji filtra DPF z użyciem metody hydrodynamicznej

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtra cząstek stałych DPF, SCR i FAP samochodów z użyciem urządzenia hydrodynamicznego naszej produkcji niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Maszyna do regeneracji filtrów to urządzenie mające wiele zalet, w tym:

 • możliwość wykonania operacji na samym układzie filtrującym, który jest wymontowany z pojazdu. Pozwala to na świadczenie usług dla innych warsztatów i przesyłanie elementu do naprawy kurierem,
 • niższa cena przeprowadzenia procedury regenerującej w porównaniu do zakupu nowej części (czasem o kilkaset procent)
 • bardzo duża efektywność usuwania zanieczyszczeń stałych na poziomie 99%,
 • niezawodność i odporność na niekorzystne warunki środowiskowe panujące w serwisach mechaniki pojazdowej – stal nierdzewna,
 • głęboka penetracja instalacji zapewnia dokładne usunięcie nagaru ze wszystkich kanałów filtra DPF.

Warto również zwrócić uwagę na wysoce efektywne suszenie elementu katalizatora cząstek, które odbywa się w atmosferze o ciepłocie ponad 100oC. Wysoka temperatura jest gwarancją doskonałych efektów.

Nasze urządzenia

Niezawodne i bezkonkurencyjne maszyny do czyszczenia DPF / FAP / KAT

Wytwarzane przez nas urządzenia to niezawodne, a zarazem atrakcyjne cenowo maszyny do wodnego czyszczenia filtrów DPF, FAP oraz KAT. Są kompatybilne ze wszystkimi instalacjami, w które wyposażone są nowoczesne samochody osobowe.

Obniżenie mocy i nierówna praca silnika pojazdu to najczęstsze objawy wyeksploatowanego filtra cząstek stałych. Jego usunięcie jest nielegalne, a zakup nowego bardzo drogie. Z tego powodu najlepszym wyjściem jest użycie dedykowanego sprzętu do regeneracji.

Zastosowanie konstrukcji wykonującej czyszczenie metodą wodną jest wysoce skuteczne. Jednocześnie proces regeneracji filtrów DPF trwa zazwyczaj zaledwie około 30 do 90.

Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy i szukasz bezawaryjnej, a zarazem nowoczesnej maszyny do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF i FAP metodą hydrodynamiczną, to skorzystaj z naszej oferty! Gwarantujemy doskonałą skuteczność i fachowe wsparcie w trakcie eksploatacji.